Apple Google Maps’ı Arıyor

  • Apple’da Steve Jops’un ölümünden sonra CEO görevini üstlenen Tim Cook, kullancılar tarafından çok başarısız bulunan ve bir çok hata barındıran yeni harita uygulamasından dolayı özür diledi.

 

Apple yeni çıkardığı iOS 6 işletim sistemindeki harita uygulamasıyla, Google Maps yerine Tom Tom’un navigasyon hizmetini kullanmaya başlamıştı

Fakat, bu hamle şirket adına çok da iyi sonuçlanmadı. Kullanıcılar tarafından çok yetersiz bulunan yeni harita hizmeti, birçok tepkiye neden oldu. Sonunda bu tepkilere dayanamayan Apple, uygulamanın Google Maps kadar iyi olmadığını kabul etti ve yaşanan aksaklıklar sebebiyle özür diledi.

Steve Jops’un ‘kullanıcılara her zaman en iyiyi sunma’ sloganıyla yoluna devam eden şirket, haritalar konusunda şu ana kadar bunu gerçekleştirebilmiş değil.

Apple CEO’su Cook, sorunun giderilmesi için gece gündüz çalıştıklarını, bu sırada başka ek uygulamalardan destek alabileceklerini belirtti. Cook’un bu açıklaması, “Apple, Google Maps’e geri mi dönüyor?” sorusunu akıllara getirdi.

Bir önceki yazımız olan Üç Boyutlu Yüzeylere Nano Elektronik Devreleri başlıklı makalemizde Gümüş Mürekkep, üç boyutlu yüzeyler üzerine elektronik devre baskısı ve Xerox hakkında bilgiler verilmektedir.

This entry was posted in Genel, Technology and tagged , , . Bookmark the permalink. Follow any comments here with the RSS feed for this post. Post a comment or leave a trackback.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Your email address will never be published.