Bu Bilgisayarı Sevebilirsiniz

Samsung Chromebook 11.6 inçlik ekran genişliği ve aşırı ince (0.8 inçlik genişlik) yapısıyla oldukça da hafif. Ürünün içinde bulunan donanım parçaları, ARM Cortex-A15 işlemci, 2GB RAM ve 16GB flaş depolama alanı olarak ön plana çıkıyor.

Chromebook, ayrıca Chrome işletim sistemiyle, yani tarayıcı tabanlı bir platform üzerinden çalışıyor ve çevrim dışı olarak kullanılamıyor. 1.366×768 çözünürlük ile 1080p video oynatabilme özelliğini de bünyesinde barındıran üründe bir adet USB 3.0 ve bir adet USB 2.0 portlarının haricinde Bluetooth 3.0 desteğini de kullanıcılara sunuyor. Ürünün depolama kapasitesinin az olduğunu düşünenlere ise başka bir müjde yine Google’dan geliyor. Firma, ürün ile birlikte müşterilerine 100GB bedava Google bulut depolama hizmetini de sunuyor.

Google’ın kıdemli başkan yardımcısı Sundar Pichai Chrome’un blog sayfasında “Eğer alternatif bir bilgisayar almayı düşünüyorsanız ve bu düşünce size çok pahalı geliyorsa yeni Chromebook’u deneyin o halde” sözleriyle de desteklediği Samsung Chromebook, ilerleyen günlerde her eve girmeyi hedefliyor.

Chromebook’un özellikleri:

– Chrome OS işletim sistemi
– 11.6 inç ekran
– 2 GB bellek
– ARM’ın Cortex-A15 mimarisini kullanan çift çekirdekli Exynos 5 işlemci
– 16GB depolama alanı
– microSD kart yuvası
– 100GB Google Drive depolama alanı
– 20 milimetre kalınlık
– 1,13kg ağırlık
– HDMI yuvası
– Bluetooth
– Tam şarjda 6,5 saat pil ömrü

Bir önceki yazımız olan Kiloya Karşı Teknoloji başlıklı makalemizde Alınan Kilololorı Teknoloji ile Verin, Kilo nasıl verilir ve Teknoloji ile Kilo verin hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir