İphone 5 için Sır Kalmadı

İnternete sızan iPhone 5’in “bileşen listesi”nin gerçek olma ihtimali yüksek.

İnternete sızan bu liste, iPhone 5 hakkında cevabı merak edilen pek çok soruyu cevaplıyor!

İnternette dolaşmaya başlayan liste, daha önce onarım şirketi iResQ’nun sızdırdığı resimlerle eşleşiyor. Sızan son belgelerin kaynağı ise Çinde iPhone bileşenleri üreten bir sağlayıcı.

Peki belgeler, iPhone 5 hakkında ne söylüyor? Sızıntı, daha önce de söylendiği gibi iPhone’un iki tonlu bir arka panele sahip olacağından bahsediyor. Belgelere göre iPhone’un siyah sürümü gri ve siyah renkleriyle gelecek, beyazı ise beyaz ve gri renklerine sahip olacak. iPhone 5’in şekli, iPhone 4 ve 4S’e oldukça benzeyecek, ancak ekranı biraz daha uzun olacak. Belge, ekranın ne kadar uzun olduğu konusunda herhangi bir bilgi vermiyor.

Belgelere dayanarak iPhone 5’deki güç ve istasyon bağlantısının önceki iPhone’lardakinden daha küçük olacağını söyleyebiliriz. Belgede daha önce görünmeyen bileşenlerden de bahsediliyor. Bunlar arasında nanoSIM çekmecesi ve titreşim bileşeni bulunuyor.

 

Bir önceki yazımız olan Şiddet Oyunları Acitasyonu Arttırıyor başlıklı makalemizde Şiddet Oyunları, Şiddet Oyunlarının Acı Toleransına Etkisi ve Şiddet Oyunlarının Yan Etkileri hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir