Range Rover 2013 Görücüye Çıktı

Range Rover 2013 Modeliyle yakında

prototip fotoğrafları Uzun süredirinternette dolaşan 2013 model Range Rover, görünmeyen yüzünü gösterdi.

Range Rover serisinde tasarım açısından kapsamlı yenilik yapması beklenen Land Rover, nihayet aracın resmi fotoğraflarıyla karşımıza çıktı. Teknolojik anlamda yaşadığı yeniliklerin yanında özellikle far tasarımlarında değişiklikler 2013 model Range Rover, düşen ağırlığıyla da dikkat çekiyor.
Ranger Rover, hem ön hem de arka tasarım açısından bir önceki nesilden farklı. Özellikle far tasarımlarında kapsamlı bir değişiklik yapan ekip, aracın görüntüsünü farklılaştırmayı başarmış. Bu sayede 2013 Range Rover, eski modelden farklı olduğunu hemen gösteriyor. Ön ızgaranın biraz daha öne doğru yatık tasarlanması Freelander modelini anımsatırken, yana doğru uzayan arka farlar eşsiz bir görünüme sahip.

2013 model yılında yaşanacak en büyük değişimlerden biri de ağırlığın azalması. Aracın şasisi tümüyle alüminyumdan üretilirken ön ve arka bölümlerde de alüminyum alaşım kullanılmış. Eski modelde kullanılan çeliğe göre daha hafif olan alüminyum, yeni modelin 420 kg civarında daha hafif olmasını sağlıyor. Bu gelişme, yeni Range Rover’ın daha az yakıt tüketmesi ve daha iyi yol tutuş açısından da oldukça önemli.

Aracın iç kısmında da kapsamlı yenilik göze çarpıyor. Direksiyon tasarımını değiştiren Land Rover, arka koltukların diz mesafesini de artırmış. Yüksek kaliteli deri ve ahşap malzemelerle birlikte araca yeni bir ses sistemi de entegre edilmiş. Bunun yanında ses yalıtımı konusuna da büyük çaba harcayan mühendisler, aracın titreşim karakteristiklerini ve parçaların akustik yapısını gürültüyü azaltmak için özenle tasarlamış. Motor anlamında ise fazla bir değişikli bulunmuyor; 2013 model Range Rover’ın kalbinde iki farklı V8 motor görev yapacak. Aracın yollara çıkış tarihi ise yılsonunu aylarını bulacak
Fiyatları şimdiden merak edilmeye başlandı.

Bir önceki yazımız olan Telefonlarda Klavye Dokunmatik mi QWERTY mi başlıklı makalemizde Dokunmatik Klevyeler öne çıkıyor, Qwerty klevye Telefonlar ve Telefon Klevye tercihleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir