Yıldız Teknik Üniversitesi ile Warwick üniversiteleri işbirliği

-*- Yıldız Teknik Üniversitesi (YTÜ), teknolojik bağımsızlık ve Ar-Ge konusunda İngiltere’deki Warwick Üniversitesi ile işbirliğine gitti. Konuya ilişkin yazılı açıklamaya göre, YTÜ, Warwick Üniversitesi, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ile Yıldız Teknoparkı arasında yapılan dörtlü protokol ile Türkiye’de “Endüstriyel Arz ve Teknoloji Yönetimi Sertifika Programı” başlayacak.

YTÜ, Warwick Üniversitesi ve Warwick Manufacturing Group (WMG) işbirliği, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı desteğiyle öncelikli olarak Ar-Ge merkezleri, teknoloji bölgeleri, teknoloji şirketleri, çalışanları ve bu gibi şirketlerde çalışmayı planlayan yeni mezunlar için düzenlenen lisansüstü eğitim programı, Warwick Üniversitesi öğretim görevlileri tarafından YTÜ’nün Beşiktaş-Yıldız yerleşkesinde gerçekleştirilecek.

Üniversite-sanayi işbirliği konusunda geliştirdiği “çok başarılı” modelle, kraliçenin Eğitimde Başarı Ödülü’nü (The Queen’s Anniversary Prices for Higher and Further Education) kazanan Warwick Üniversitesi, İngiltere hükümetinin yabancı devlet büyüklerine gezdirdiği önemli bir “başarı merkezi” olarak biliniyor.

Bir önceki yazımız olan Teknoloji harikası Samsung Televizyon prototipler kayboldu başlıklı makalemizde ileri teknoloji Oled, Samsung ve Samsung prototipler kayboldu hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir